هنرستان دخترانه حضرت مریم (س)
  انتظارات معاون پرورشی از هنرجوها  

انتظارات معاونت پرورشی از هنرجویان

هنرجوی گرامی:

معاونت پرورشی هنرستان( خانم‌ قاسمی ) با هدف ایجاد فضایی صمیمی و دوستانه و با نشاط در مسیر رشد و تعالی شما در کنار شماست. لذا برای هر چه بهتر محقق شدن این امر موارد زیر از شما هنرجوی عزیز مورد انتظار است.

ـ حضور و همراهی صمیمانه شما در اجرای فعالیتهای فرهنگی، هنری و ورزشی باعث شادابی فضای واحد آموزشی می‌شود، دست همراهی شما را ‌میفشاریم.

ـ مشارکت‌های فعال و خودجوش در برنامه‌های مناسبت‌های جاری مدرسه در گروه‌های پیام رسان ایتا و واتساپ.

ـ شرکت فعال در مسابقات قرآنی، (قرائت قرآن، حفظ، تفسیر و مفاهیم، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه) که به صورت مجازی اعلام و برگزار میشود.

ـ حضور و مشارکت فعال در شروعی پویا و با نشاط در برنامه‌های صبحگاهی در فضای اسکای روم ( شنبه و دوشنبه برای پایه دهم / یکشنبه و سه شنبه برای یازدهم / چهارشنبه برای پایه دوازدهم )

ـ حضور در تشکلهای دانش‌آموزی به منظور حمایت از تصمیم‌سازی و برنامه‌های مطلوب هنرستان (شورای دانش‌آموزی، بسیج دانش‌آموزی و گروه پیشتازان)که به صورت مجازی برگزار می‌شود.

ـ نماز زیباترین وعده‌گاه دیدار با معبود است، زیبایی صف‌های منسجم شما فرشتگان زمینی، در آسمان‌ها جلوه می‌کند. با حضور خود در این جمع بی‌مثال (نماز جماعت) درصورت بهبودی شرایط سلامت جامعه، خالق این زیبایی باشید. با وجود پایداری شرایط قرنطینه با اقتدا به پدران این فضای معنوی را در خانه‌هایمان ایجاد کنیم.

ـ دعوت به خوبی‌ها و نهی از زشتی‌ها در رفتار و گفتار شما با حفظ احترام و دوستی، نشان روح تعهد و مسئولیت‌پذیری شماست. در این مسیر کوشا باشید.

ـ مسابقات فرهنگی و هنری معرفی توانمندی‌های شما در عرصه اجتماعی وسیع‌تر است. با حضور فعالانه، مسیر ورود به بازارکار و اشتغال خود را هموار کنید. ( به اطلاعیه‌ها و فراخوان‌ها که در این رابطه در گروه‌های مجازی اعلام می‌شود، توجه فرمایید.)

ـ مدرسه خانه دوم شماست و محیطی مهیا برای حضور مؤثر و پویای شما در جلسات هم‌اندیشی، تمرین مهارت‌های زندگی، برنامه‌های ورزشی میباشد، مشارکت فعال شما در این زمینه‌ها به این خانه رونق و طراوت می‌بخشد. منتظر حضور پرشورتان در برنامه‌های ویژه ورزشی هستیم. (با توجه به شرایط غیرحضوری بودن تحصیل، موضوع تحرک و ورزش و داشتن برنامه‌های منظم ورزشی در خانه بسیار مهم بوده و در حفظ سلامت شما مؤثر خواهد بود.)

ـ خیرخواهی و دیگرخواهی را فراموش نکنیم. با دستان پرمهرتان یاریگر دوستانتان باشید. داشتن چنین روحیه‌ای در شرایط اقتصادی کنونی در هر خانواده از ضروریات است. اگر هر خانواده، یک خانواده نیازمند به توجه و رسیدگی را در همسایگی، فامیل یا آشنا شناسایی کرده و دست‌گیری نماید، قطعا جامعه نیازمند و افتاده‌ای نخواهد داشت. با این نگاه در حد توان و بضاعت از نیازمندان غافل نباشیم.