هنرستان دخترانه حضرت مریم (س)
  منشور اخلاقی  

منشور اخلاقي، انضباطي و آموزشي هنرستان نمونه دولتي حضرت مريم (س)

اوصيكم بتقوي الله و نظم امركم

احترام را بايد در خانه آموخت، در مدرسه تمرين كرد، در جامعه كامل نمود.

ما هنرجویان هنرستان نمونه دولتي حضرت مريم (س) با خداي خود ميثاق می‌بنديم كه شاكر نعمتهاي الهي باشيم و با تلاش و پشتكار، استعدادهايمان را به ظهور برسانيم و با كسب علم، هنر و مهارت خدمت به مردم كشور عزيزمان را سرلوحه برنامه‌ها قرار دهيم و با اولياي مدرسه پيمان می‌بنديم به موارد زیر متعهد باشيم.

ـ رعايت اخلاق، ادب و احترام نسبت به هم كلاسي‌ها، كادر اداري و آموزشي مدرسه را بر خود فرض می‌دانيم.

ـ استفاده از پوشش مناسب ( نظير لباس، كيف، كفش، جوراب و حفظ ظاهر مناسب ( ابرو، صورت، مو و ... ) كه بيانگر هويت يك دختر خانم ايراني باشد را مدنظر داريم.

ـ همراه نداشتن و عدم استفاده از وسايل آرايشي و زينتي، اشياء گرانبها و سي‌دي، لپ‌تاپ و كتاب‌هاي نامناسب و ... را از ضروريات محيط فرهنگي و آموزشي قلمداد می‌كنيم.

ـ به موجب بخشنامه آموزش و پرورش می‌دانيم به همراه داشتن تلفن همراه توسط هنرجو در مدرسه ممنوع است، مگر با هماهنگي معاون آموزشي در مواقع لزوم.

ـ می‌دانيم اگر زماني ناگزير به غيبت از مدرسه هستيم، اولياء حداكثر تا ساعت 9 صبح با معاون آموزشی تماس گرفته، اطلاع می‌دهند و هنگام حضور دوباره در مدرسه گواهي مورد تاييد ( گواهي پزشك و يا ... ) ارائه می‌شود تا در پرونده انضباطي ثبت گردد.

ـ اين را هم می‌دانيم كه تأخیر در ورود و خروج عامل اصلي در بي‌نظمي مدرسه است و به هيچ وجه پذيرفته نيست.

ـ تأخیر ورود به كلاس منوط به موجه بودن و ارائه برگه اجازه ورود به كلاس توسط معاونت آموزشی است. پس می‌كوشيم هميشه قبل از دبير در كلاس حاضر باشيم.

ـ حداكثر سعي و تلاش خود را براي كسب موفقيت در دروس و انجام به موقع تكاليف و جلب رضايت دبيران می‌نمايیم.

ـ حضور فعال در مراسم مذهبي و برپايي نماز جماعت را وظيفه يك هنرجو منضبط و معتقد مسلمان می‌دانيم.

ـ شركت و همراهي كامل در مراسم صبحگاهي مدرسه و ديگر فعاليت‌هاي فرهنگي، هنري و اردو و بازديدها را عامل مؤثري در ارتقا هوش هيجاني و فرار از روزمرگي تلقي می‌كنيم.

ـ مدرسه را خانه دوم خود دانسته و علاوه بر رعايت بهداشت فردي خود، در حفظ سلامت فضاهاي عمومي مدرسه نيز كوشا هستيم و چنانچه خسارتي از جانب ما به مدرسه وارد شود آن را جبران می‌نماييم.

ـ بر اين نكته واقفيم كه هر كاري بايد در مكان خاص خود انجام شود. لذا انجام فعاليت ورزشي در حياط و سالن ورزش و صرف غذا در سالن نهارخوري را نمايانگر شخصيت بالغ و رشد يافته خود می‌دانيم.

ـ رابط اميني بين مدرسه و خانواده خواهیم بود و كليه دعوت نامه‌هاي مربوطه را در اسرع وقت به خانواده اطلاع رساني خواهیم نمود.

  جدول موارد انضباطی